تبلیغات
سایت پازل - مطالب شهریور 1394

تعمیرگاه فضایی ساخته می‌شود

تعمیرگاه فضایی ساخته می‌شود
تعمیرگاه فضایی ساخته می‌شود

به گزارش سایت پازل و به نقل از ایسنا بیش از نیم قرن است که بشر به آن سطح از توانمندی دست یافته که دست سازه های مختلف و حتی همنوع خود را به فضا ارسال کند. اما این کار بسیار پرهزینه بوده و در صورتیکه اختلالی در عملکرد این سیستم ها به وجود آید تعمیر آنها کار دشواری خواهد بود به طوریکه در اکثر موارد، نابودی سیستم ها سرانجام آنها خواهد بود، مانند برخورد «اسپوتنیک»، نخستین ماهواره ساخت دست بشر به زمین تنها ۹۲ روز پس از پرتاب.ادامه مطلب

ساختمان خالص سازی انرژی‌های نو راه اندازی می‌شود


ساختمان خالص سازی انرژی‌های نو راه اندازی می‌شود


ساختمان خالص سازی انرژی‌های نو راه اندازی می‌شود

                                                                                                                                                                  به گزارش "سایت پازل" و به نقل از مهر در پژوهشگاه مواد و انرژی ساختمانی طراحی و ساخته شده است که این ساختمان با استفاده از انرژی خورشیدی قادر به تولید انرژی الکتریکی و حرارتی است و برای کاربردهای پژوهشی و فناورانه طراحی شده است.


این ساختمان در زمان های اوج مصرف می تواند از برق نیز استفاده کند که بعد از گذشت زمان اوج مصرف در این ساختمان، انرژی ذخیره شده خورشیدی به مراکز توزیع برق کشور باز می گردد بنابراین با این تکنولوژی می توان انرژی مصرفی را به طور مجدد به چرخه تولید برق کشور وارد کرد.

این پژوهشگاه برنامه دارد با توسعه و کاربردی سازی پنل های خورشیدی در ساختمان ها، معماری جدیدی را وارد زندگی شهر نشینی کند که ساختمان ها علاوه بر تامین انرژی مصرفی خود از خورشید بتوانند به شبکه توزیع برق نیز انرژی الکتریسته ارائه کنند.

این ساختمان با همکاری استانداری استان البرز و وزارت علوم طراحی و ساخته شده است که بهره برداری اولیه آن آغاز شده و به زودی به صورت رسمی افتتاح خواهد شد.


خط و نشان ایران برای لهستان


خط و نشان ایران برای لهستان


تیم ملی والیبال ایران موفق شد در اولین بازی روز سوم جام جهانی والیبال، ونزوئلا را از پیش رو بردارد تا آماده بازی حساس خود مقابل لهستان شود.


به گزارش "سایت پازل" وبه نقل از ورزش 3، تیم ملی والیبال ایران صبح امروز، پنجشنبه از ساعت 7:40 در سومین دیدار خود رو در روی ونزوئلا قرار گرفت و موفق شد با نتیجه 3 بر صفر مقابل این تیم به پیروزی برسد. ونزوئلا که در بازی روز گذشته مقابل آرژانتین با نتیجه 3 بر 2 شکست خورده بود، نمایشی ضعیف مقابل یاران کواچ داشت. ایران روزی متفاوت با سایر روزها را پشت سر گذاشت و توانست با کسب یک پیروزی قاطعانه در انتظار دیدار مقابل لهستان بنشیند. 


ادامه مطلب

میوه هایی که برای سلامت دهان مفید است

میوه هایی که برای سلامت دهان مفید است
میوه هایی که برای سلامت دهان مفید است

در این مطلب قصد داریم شما را با فواید و خواص معجزه آسا برخی از میوه ها برای دهان آشنا کینم. یکی از این میوه ها که بوی بد دهان را از بین می برد آلو است. اگر شما از دسته افرادی هستید که به دلیل بازگشت اسید معده به مری تان از بوی دهان خود رنج می برید حتما آلو استفاده کنید.ادامه مطلب

تصاویر منتخب 2

سایت پازل

سایتی برای همه ی نوجوانان

اطلاعات سایت