تبلیغات
سایت پازل - مطالب مرداد 1394

کتابی که آب تولید می‌کند

کتابی که آب تولید می‌کند
کتابی که آب تولید می‌کند

به منظور حفظ منابع آب و صرفه جویی در مصرف کتاب ویژه ای که آب تولید میکند وارد بازار شد.

برایان گارتساید طراح کتاب آبساز، بجای کاغذ ورق های این کتاب از نوعی فیلتر استفاده کرده است و برگه های این کتاب از جنس متفاوتی هستند. که میتواند هر نوع آبی را تصفیه کرده و باکتری های داخل آب را از بین ببرد. هر کتاب می تواند آب آشامیدنی 4 سال یک نفر را تامین کند.

کتابی که آب تولید می‌کند


 کتابی که آب تولید می‌کندکتابی که آب تولید می‌کند


یک فناوری جالب برای تصویرسازی سه‌بعدی

یک فناوری جالب برای تصویرسازی سه‌بعدی
یک فناوری جالب برای تصویرسازی سه‌بعدی

یک دانشمند آمریکایی فناوری جالبی را ارائه کرده که تصاویر ثابت را مجددا در یک بعد جدید یعنی سه‌بعدی به تصویر می‌کشد.


در حالیکه تصاویر روی نمایشگر، اجسام دو بعدی مسطحی هستند که روی اجسام دوبعدی لایه‌گذاری شده‌اند، فناوری Mental Canvas که به رهبری جولی دورسی، دانشمند رایانه دانشگاه ییل ساخته شده، طرح‌هایی را ایجاد می‌کند که بطور سه‌بعدی قابل هدایت هستند.

با این نرم‌افزار می‌توانید درست مثل زمانی که با یک خودکار و کاغذ کار می‌کنید، شروع به طراحی کنید و وقتی مداد را پایین می‌گذارید، طرح شما از جهات مختلف قابل مشاهده و مثل این است که به هر زاویه‌ای از دوربین دسترسی داشته ‌باشید.

دورسی اظهار کرد: این کار مثل یک نوع طراحی فضایی است. فناوری Mental Canvas اساسا ایده طراحی معمولی را گسترش می‌دهد.

این نرم‌افزار می‌تواند روزی دانشمندان را قادر سازد که از ساختارهای مولکولی خود نمونه‌های سه‌بعدی تهیه کنند. دانشجویان معماری می‌توانند با این ابزار از طراحی‌های ساختمانی خود چشم‌اندازهای جدیدی به دست بدهند. فیلم‌سازان نیز می‌توانند به راه‌های جدیدی برای به تصویر کشیدن داستان‌های خود دست پیدا کنند.

این نرم‌افزار به نوعی تلفیق سرعت و آسانی طراحی دو بعدی با مدلسازی سه‌بعدی است که کند بوده و به دقت هندسی زیادی نیاز دارد.

خودروی پیاده‌روی شخصی که درون کیف جا می‌شود

خودروی پیاده‌روی شخصی که درون کیف جا می‌شود
خودروی پیاده‌روی شخصی که درون کیف جا می‌شود

به گزارش سایت پازل وبه نقل از ایسنا ، یک شرکت ژاپنی وسیله نقلیه کوچکی را طراحی کرده که می‌توان به راحتی با آن در سطح شهر جابجا شد.


 وسیله نقلیه شرکت Cocoa Motors، «خودروی پیاده‌روی» (WalkCar) نام داشته که دقیقا به اندازه یک آی‌پد چرخدار است. این وسیله قادر است با سه ساعت شارژ، مسیری 12 کیلومتری را با سرعتی برابر با 10 کیلومتر در ساعت طی کند. کاربران می‌توانند با تنظیم وزن خود روی تخته اصلی آن را برانند.

به گفته سازندگان، این ابداع می‌تواند کاربردهای زیادی داشته باشد. برای مثال، این وسیله از قدرت کافی برای راندن یک ویلچر برخوردار است. جنس بدنه آن از آلومینیوم سبک است و می‌تواند تا 120 کیلوگرم وزن را تحمل کند.

این دستگاه، هنگامی که راننده روی آن می‌ایستد، به طور خودکار روشن شده و هنگامی که پای خود را از روی آن برمی‌دارد، این وسیله نقلیه خاموش می‌شود. از همه بهتر اینکه این فناوری نیاز به جای پارک ندارد، چون به اندازه‌ای کوچک است که داخل کوله‌پشتی جا می‌شود.

شرکت Cocoa Motors اعلام کرده که تا چند ماه آینده می‌توان خودروی پیاده‌روی را از سایت کیک‌استارتر به قیمت 800 دلار خریداری کرد.

پرسپولیس برای اولین بار آخر شد

بعد از 47 سال

پرسپولیس برای اولین بار آخر شد


پرسپولیس برای اولین بار در تاریخ طعم قعرنشینی در لیگ برتر را چشید.


به گزارش "سایت پازل" وبه نقل از ورزش 3، با نتایجی که دو تیم فوتبال ذوب آهن اصفهان و راه آهن به دست آوردند، امیدواری پرسپولیس برای آنکه این دو تیم شکست خورده و بالاتر از پرسپولیس در جدول رده بندی لیگ برتر قرار بگیرند، از دست رفت و پرسپولیس پرطرفدارترین تیم فوتبال ایران اولین حضور خود را در جایگاه آخر جدول رده بندی لیگ تجربه کرد.

البته به جز نمایش خوب ذوب آهن، بدشانسی دیگر پرسپولیس درخشش فوق تصور راه آهن در بازی مقابل تراکتور بود که تمام پیش بینی ها را به هم ریخت. راه آهنی ها با یک نمایش تهاجمی به شاگردان تونی درس فوتبال دادند.

پرسپولیس که به جز بدشانسی و اشتباهات مکرر بازیکنان و داور بازی روز گذشته با نواقص زیادی در سیستم کلان خود هم مواجه است، باید در روزهای آینده فکری عاجل بکند تا تجاربی که برای اولین بار در تاریخ فوتبال این تیم نصیبش شده را دیگر به چشم نبیند.


تصاویر منتخب 2

سایت پازل

سایتی برای همه ی نوجوانان

اطلاعات سایت