تبلیغات
سایت پازل - مطالب اسفند 1394

حرکات ورزشی برای جلوگیری از درد زانوها

حرکات ورزشی برای جلوگیری از درد زانوها
حرکات ورزشی برای جلوگیری از درد زانوها

با افزایش تحرک عضلانی که اطراف زانو وجود دارند می‌توان به مقاوم‌تر شدن و سالم‌تر بودن زانوها کمک کرد. این عضلات عبارتند از عضلات چهار سر، عضله داخلی ران، همسترینگ، عضلات باسن و غیره. حتی افزایش تحرک عضلات اطراف مچ پا نیز می‌تواند به سالم‌تر بودن زانو کمک کند. 15 دقیقه ورزشی که در ادامه توضیح خواهیم داد را بدون کفش و با ماکزیمم فعالیت عضلات انجام دهید. این کار باعث افزایش انعطاف پذیری و قدرتمند شدن عضلات می‌شود.ادامه مطلب

کشف اثر انگشت ستاره‌ای!

کشف اثر انگشت ستاره‌ای!
کشف اثر انگشت ستاره‌ای!

این ستاره در فاصله 2300 سال نوری از زمین واقع شده و خطوط نشر برجسته‌ای را نمایش می‌دهد و رنگین کمانی از رنگها را با الگوی مشخصی از خطوط تیره و روشن منتشر می‌کند.

ویژگی‌های این خطوط، هنگامی که با اثر انگشت به جا مانده از اتم‌ها و مولکول‌های خاص مقایسه می‌شود، می‌تواند برای نشان دادن ترکیبات شیمیایی IRAS 12196-6300 استفاده شود.


ادامه مطلب

تولید برق از صوت امکان پذیر شد

تولید برق از صوت امکان پذیر شد
تولید برق از صوت !


به گزاش "سایت پاز" وبه نقل از ایسنا، یك آنتن بشقابی صداهای بلند فرودگاه‌ها یا بزرگراه‌ها را از طریق میكروفن به جریان الكتریكی تبدیل می‌كند كه این جریان پس از یكسو سازی در یك خازن بزرگ ذخیره شده و به عنوان یك منبع تغذیه الكتریكی مورد استفاده قرار می‌گیرد. ادامه مطلب

تولید ماده ای برای تثبیت فلزات سنگین از ضایعات پوسته میگو

تولید ماده ای برای تثبیت فلزات سنگین از ضایعات پوسته میگو
تولید ماده ای برای تثبیت فلزات سنگین از ضایعات پوسته میگو

 کیتین و کیتوزان، دو بیوپلیمر مدرن سازگار با محیط زیست هستند و توانایی برای تثبیت فلزات سنگین بسیاری دارند بر این اساس ما موفق شدیم تا این دو مواد را از ضایعات پوسته میگو تولید کنیم.


وی افزود: تاکنون بیش از سیصد منبع متفاوت، از جمله گیاهان و بی مهرگان دریایی، حشرات، باکتری ها، جلبک ها ، قارچ ها، خزه ها، نرم تنان و دیاتومه ها برای استخراج این مواد مورد مطالعه قرار گرفته اند.

جعفرزاده با بیان اینکه در حال حاضر مهم ترین منابع اولیه برای استخراج به صرفه اقتصادی آن، پوسته سخت پوستان دریایی( میگو، خرچنگ، کریل) است، عنوان کرد: بیش از ۳هزار کاربرد از این منابع در صنایع داروسازی، زیست فناوری، کشاورزی، آرایشی، غذایی، تولیدات گیاهی، تصفیه آب، پزشکی، کاغذسازی، پالایش فلزات سنگین، تغذیه حیوانات، شیمی، نساجی و الیاف به ثبت رسیده است.

وی با بیان اینکه در سالهای اخیر، نانوذرات مغناطیسی به دلیل خواص مغناطیسی منحصر به فرد خود توجه پژوهشگران زیادی را در تصفیه فاضلاب ها به خود جلب کرده اند، ادامه داد: امروزه نانوذرات مغناطیسی بر پایه آهن اهمیت بسیار زیادی یافته اند، زیرا کاربردهای وسیعی در کشاورزی، صنعت و پزشکی دارا هستند.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: به تازگی، بسیاری از مطالعات آماده سازی کمپوزیت های کیتوزان – نانو ذرات مگنتیت و برنامه های کاربردی برای از بین بردن یونهای فلزی گزارش شده که ما هم در این شرکت موفق شدیم کیتین و کیتوزان را برای تثبیت فلزات سنگین تولید کنیم.

جعفرزاده با بیان اینکه کامپوزیت نانوذرات مغناطیسی - کیتوزان جاذب امیدوار کننده برای از بین بردن فلزات سنگین است، گفت: این مواد نه تنها قابلیت کیلیت کردن فلزی قوی، با توجه به حضور گروه های هیدروکسیل و آمین در زنجیره کیتوزان دارند، بلکه از ویژگی های حضور نانومواد هم است.

وی گفت: کیتین، شامل سه مرحله املاح زدایی، پروتئین زدایی و رنگ زدایی با درجه خلوص ۸۷ درصد و کیتوزان، دی استیله کردن کیتین بدست آمده طی یک مرحله با NaOH تحت شرایط خاص با درجه خلوص: ۸۹ درصد است که برای تثبیت فلزات سنگین به کار می رود.

به گزارش مهر، در دهه گذشته ورود آلاینده ها با مشنا انسانی مانند فلزات سنگین به درون اکوسیستم به میزان زیادی افزایش یافته است به همین دلیل از بین بردن این آلایندگی ها مهم است زیرا  سلامتی انسان با این فلزات سنگین به خطر می افتد. این طرح با همکاری نادره رهبر ، مریم امیدی نسب به انجام رسیده است.                                                                                                                                                                                                                          منبع : مهر

تصاویر منتخب 2

سایت پازل

سایتی برای همه ی نوجوانان

اطلاعات سایت